Kurucu: Kürşad KÖKLÜ

Tarım sektörüne hizmet vermekte olan KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBU 2001 yılında KÖKLÜ TARIM adı ile perakende sektörüne hizmet ederek iş yaşamına başlamıştır. Temsilcisi olduğu firmalarla belli bir süre yol arkadaşlığı yaptıktan sonra 2005 yılında AGROMER BİOSAN LTD. ŞTİ unvanıyla şirketini kurmuş, AGROMER PLANT NUTRITION markası ile TC Tarım Bakanlığından Organik ve Kimyevi gübre sınıflarında 1 20 farklı üründe tescillerini alıp, bununla birlikte ISO 9001 Kalite Kontrol Yönetim sistemlerini de bünyesinde uygular hale gelmiştir. Türkiye genelinde Pancar Ekiciler Birliği (PANKOBİRLİK) Tarım Kredi Kooperatifleri (TKK) başta olmak üzere Tükiye´nin önemli kurum ve kuruluşlarına tedarikçilik sağlamaktadır. Şirketler grubunun diger üyerinden biri olan FARMACHEM KİMYA LTD. ŞTİ. ise Mersin 1. Organize Sanayi Bölgesinde 7600 m2 alana sahip tesisinde dozajlamalı NPK hatları 80 Ton/Gün - SC-WP ve Sıvı üretim hatları ile son teknoloji ekipmanlara sahip laboratuarı ile sektördeki önemli kuruluşlara private label (fason) üretiminde önemli üreticilerdendir. Başta AB Holding bünyesinde olan KONYA ŞEKER olmak üzere Türkiye´nin önemli kurum ve kuruluşlarının kendi adlarına üretimlerini yapmaktadır. FARMACHEM KİMYA aynı zamanda 2017 yılında kendi portföyünde olmayan; İtalya´nın önde gelen gübre üreticilerinden SOCIETA CHIMICA LARDEROLLO S.P.A firması ve yine İtalya´nın önde gelen hayvansal amino asit üreticilerinden olan SiciT ile Türkiye distribitörlüğü anlaşmalarını gerçekleştirerek çok özel formülasyonlara sahip ürünlerin Türk çiftçileri ile tanıştırmayı hedeflemiştir.

KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBUNUN diğer bir üyesi olan AGROKEY KİMYA LTD. ŞTİ. 2015 yılında Mersin merkezde stratejik ürün üretimi amacı ile kurulmuş olup bünyesinde yavaş salınımlı özel NPK ürünleri ve grup şirketlerinin portföylerinin dışında olan teknolojik ürünlerle donatılmış hidrofonik ürünlere ve topraksız tarım ürünlerine uygun dizayn edilmiş butik bir şirkettir.

Yine grup şirketlerimizden KEMİTO AŞ. ise 1986 yılından bugüne sektörde bir çok üründe ilkleri ülkeye kazandırmış, ülkemiz ve diğer ülkelerde bayi ağına sahip, tecrübesini 2019 yılında KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBUNA katmış sektörün önemli kuruluşlarından biridir. KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBU tarımsal üretim alanındaki yenilikleri takip ederek Kimyager, Bio Kimyacı uzman ekibinin ar-ge çalışmaları doğrultusunda enzimatik hidroliz yöntemi ve organik asit reaksiyon prosesleri fermantörler ve reaktörler ile gübre değil formül üretmeyi hedef olarak belirlemiş ve bu doğrultuda KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBU paydaşlarına en iyi ve en kaliteli hizmeti sunan müşteri memnuniyetini en üst düzeyde gözeten Tarımsal sorunlara doğru çözümler sloganı ışığında, bitkisel üretimde dikimden hasada kadar, çözüm ortağı olan şirketleri ile çevreye saygılı doğa dostu ürünler imal ederek faaliyetlerini bu sosyal sorumluluğun gerektirdiği ciddiyetle yapmaktadir.

KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBUNUN hedefi; yüksek verim, üstün kalite, uygun maliyet değerlerine sahip çıkarak çiftçiler için yüksek bitki besin maddesi içerikli ve hedef odaklı özel formulasyonlara sahip bitki besin ürünleri üreten lider firma olmaktır. KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBU; Türk ve Dünya tarımında uzun soluklu bir sorumluluk üstlenmiştir. Ülke tarımının yüksek verimli tarıma geçişinde etkin bir biçimde rol alarak kaliteli bitki besin maddeleri ile hem çiftçilerine hem de bayilerine kaliteli ürünlerle birlikte teknik servis ve desteğide vermeyi hedeflemiştir. Bugün hedefleri doğrultusunda 400 den fazla ürün çeşidi, ve Türkiye genelinde 1 000´i aşkın bayi ağı ve 1 8 ülkede bulunan temsilcilikleri ile yıllık 16.800 ton kapasiteli tesisinde sürdürülebilir bir yaşam için Dünya da tarımın devamlılığı ve azalan tarım alanlanlarında artan gübre kullanımının zorunluluğunu biliyor, ekolojik bir çevre oluşturma ve buna saygı duyma çerçevesinde doğal, kaliteli ve doğru ürünler üretmeye devam ediyoruz. Siz değerli iş ortaklarımızı paydaşlarımızı bayilerimizi ve kıymetli çiftçilerimizi geçmişte olduğu gibi gelecekte de daha iyi ürünlerle buluşturacağımızın sözünü veriyoruz...

 

KÖKLÜ ŞİRKETLER GRUBU

Kurucu Başkan

Kürşad KÖKLÜ